KELET-TÜZELÉSTECHNIKA

Fűtésrendszerek tervezése, kivitelezése és karbantartása, égőfejek tervezése, fejlesztése, bio tüzelőanyagok, mint biobrikett, agripellett, szárított magvak előállítása

+36 20 223 91 42


Bemutatkozás


A "Kelet-Média Kábeltelevízió" Tüzeléstechnikai Szolgáltató, Kereskedelmi Betéti Társaság 1997-ben kezdte meg működését, és 2015-ben bővítette ki tevékenységi körét fűtésrendszerek tervezése, kivitelezése és karbantartása mellett, égőfejek tervezése, és fejlesztése, valamint bio tüzelőanyagok, mint biobrikett, agripellett, szárított magvak előállítására.
Bemutatkozás


Minőség







Megbízhatóság







Pontosság









Szolgáltatások

Biobrikett gyártás
Konzervipari melléktermékből tüzelőanyag gyártás
Égőfejek, pellett égőfejek
Környezettudatosság
Termékeink bemuatása



Partnereink






"Kelet-Média Kábeltelevízió" Bt. fejlesztése


A támogatásnak köszönhetően olyan gyártóberendezés kerül beszerzésre mely lehetővé teszi a biomassza gyártását. Továbbá az új gépek segítségével az anyagmozgatás is felgyorsul és a gyártás automatizálása is növekszik. Így a projektnek köszönhetően sokkal gyorsabb és hatékonyabb lesz a gyártási folyamat. Ezeken felül a projekten belül valósul meg angol nyelvi képzés, tanácsadás és kiépítésre kerül egy napelemes rendszer is, ezzel növelve az energiahatékonyságunkat, és csökkentjük az ökológia lábnyomunkat.
Azonosító: GINOP_PLUSZ-1.2.3-21-2022-02781
A szerződött támogatás összege; 51 908 039 Ft
A projekt tényleges befejezési dátuma: 2024.12.31.




"Kelet-Média Kábeltelevízió" Bt. fejlesztése


A "Kelet-Média Kábeltelevízió" Szolgáltató, Kereskedelmi Betéti Társaság 289 048 975 Ft összegű vissza nem térítendő támogatást A KKV-k versenyképességének növelése adaptív technológiai innováció révén" című Felhívásra benyújtott "Technológia fejlesztés Technológiai innováció adaptálása a Kelet-Média Bt-nél" című, GINOP-2.1.8-17-2018-02734 számú támogatási kérelem keretében.

Kedvezményezett neve, címe: "Kelet-Média Kábeltelevízió" Szolgáltató, Kereskedelmi Betéti Társaság 4400 Nyíregyháza, Bocskai utca 52. a. ép.
Projekt címe: Technológia fejlesztés Technológiai innováció adaptálása a Kelet-Média Bt-nél
A projekt azonosító száma: GINOP-2.1.8-17-2018-02734
Szerződött támogatás összege: 28 048 975 Ft
A támogatás mértéke: 50 %

A projekt tartalma:
A TEÁOR 1629 '08 Egyéb fa-, parafatermék, fonottáru gyártása tevékenységünkhöz kapcsolódóan fejlesztettük ki új termékeinket a beszerzett eszközök segítségével. Vállalkozásunk telephelyén brikett és pelletgyártást végzünk. Az adaptív innováció révén vállalkozásunk az előállítást új módon közelítette meg, hatékony eszközök segítségével kifejlesztettük a gyors, jó minőségű, hatékonyabb pelletgyártási eljárást.
A pelletgyártási innovációjához RB 505E típusú biomassza darálót szereztünk be, hogy kikísérletezzük az aprítás méretét. A gép a 13mm szemcsenagyságú aprítás mellett 2500 kg/óra kapacitása miatt került kiválasztásra, mely a hatékonyságot jelentősen növelte. A gép 30 kW elektromos teljesítménye energiahatékonyságot eredményezett. A pellet előállítását 950 – 1250 kg/óra kapacitású TL 700 típusú pellet préssel fejlesztettük. A biomassza apríték a préselés előtt AST 22/2-FF tároló tartályba kerül, majd a készterméket egy ezzel azonos, 100m3 űrtartalmú, acéllal bélelt és hőszigetelt tároló tartályba helyeztük, ahol az eltarthatóságot teszteltük. Az eszközök technológiai folyamatba illesztésével, sorba rendezésével a gyártási folyamat leggyorsabb, leghatékonyabb módját kísérleteztük ki. A megbízói igények magas szintű és hatékony innovációs technológia adaptálásával pontosabb, precízebb eredményt értünk el az Egyéb fa-, parafatermék, fonottáru gyártása tevékenységünk során. Meglévő, szakképzett csapatunk segítségével vállalkozásunk a technológiai innovációt adaptálva tudta kifejleszteni új termékeit. A termékfejlesztéssel megbízóink köre bővült, meglévő ügyfeleinknek is magasabb minőségű terméket biztosítottunk, emellett palettánkról több termékváltozat közül tudtak választani vevőink. A korszerű, energiahatékony eszközök alacsonyabb energiafelhasználása a gyártás költségeit csökkentették, a tevékenység hatékonyságának javítása eredményfokozást vont maga után.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2019.09.30.